התחלות

התקופה האחרונה שופעת אצלי התחלות חדשות, חיוביות ומרגשות, שמונעות ממני להתפנות לבישול ולאפייה, ועוד פחות מכך לכתיבה על בישול ואפייה (מ' המסכן נאלץ לאכול רוגלך קנויים!)

לכן, היום פוסט קצר וקצת שונה, ובו רק המלצות על דברים שניסיתי לאחרונה והתגלו כמוצלחים מאד, ותמונה אחת של התחלה…

ראשית, אספר שניסיתי את האגרולים האפויים שפרסמה יערה בבלוג המצויין – "בישולוג". עשיתי כמה שינויים במתכון – קצצתי שום, ג'ינג'ר, בצל, גזר והרבה פטריות (שמפיניון ושיטאקי טריות) והקפצתי במחבת יחד עם קופסת נבטי שעועית (נבטים סיניים). תיבלתי ברוטב סויה ומעט צ'ילי מתוק. יצא מעולה ובהחלט ייכנס לרפרטואר, ליומיום ולאירועים חגיגיים, עם או בלי בשר.

את המתכון השני ניסה מ'. הבחירה והשינויים במתכון – של שנינו. מדובר במתכון למרק פטריות, מתוך הבלוג שאין שני לו – "בצק אלים". מ' קצץ בצל, שום, שתיים וחצי חבילות פטריות שמפיניון (היה מבצע בסופר) וחצי חבילת שיטאקי. לא שמנו טימין (לא היה בבית) ולא גריסי פנינה (מאותה סיבה). במקום הגריסים הוספנו 2 כפות שיבולת שועל שהתבשלה ונטחנה יחד עם הפטריות. מממממ… זה כל מה שיש לי להגיד על המרק הזה.

ולתמונה:

עוגת חתונה

זו התחלה מרגשת במיוחד. לא אכביר עליה במילים, אומר רק שאני (יחד עם גיסתי המופלאה) הכנתי את העוגה וגם חתכתי אותה (את זה עשיתי יחד עם מ') ואם עוד לא ברור מה האירוע, אומר רק שגם קיבלתי טבעת באותו ערב.

*ואי אפשר בלי קרדיט לצלמת הנהדרת של תמונת העוגה – אורלי זיילר

4 תגובות

עמליה

15/11/09 בשעה 15:40    


בלוג מקסים,
זו התחלה נפלאה,
מקווה שימשיך כך.
המון בהצלחה הן עם הבלוג והן עם………
הטבעת.

אפרת

15/11/09 בשעה 18:53    


תודה!

זהר

5/08/10 בשעה 11:36    


איך מכינים את העוגה?

היא מדהי-מה!
ומזל טוב לרגל הטבעת..

אפרת

5/08/10 בשעה 11:55    


פעמיים תודה!
אלו למעשה 3 עוגות שמונחות אחת על השניה (עם קרטון שתומך בין אחת לשניה) הציפוי הוא מבצק סוכר וכך גם הסרט והפרחים. העוגות מבפנים הן למעשה מאד פשוטות (עוגת תפוזים ועוגת שוקולד) אבל השהיה בתוך בצק הסוכר הופכת אותן לרכות ועסיסיות מאד. אם תרצי עוד הסברים, אחפש קישורים איך עושים את זה ואעלה לכאן.

להשאיר תגובה

שם *

דואר *

אתר

Subscribe without commenting

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏